Fethiye Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı (Blue Lagoon) Fethiye

Ölüdeniz Kumburnu tabiat parkı (Blue Lagoon):
Birçok dergiye kapak olmuş, birçok seyahat dergisinin listesine girmiş 2006 yılında dünyanın en iyi plajı seçilmiş olan Ölüdeniz, turkuaz ve mavi rengiyle görenleri adeta kendisine hayran bırakmaktadır. Çevre düzenlemesi yapılmış, mavi bayrak sahibi plajı, durgun suyu ile gelenlerin ayrılmak istemediği doğa harikası Ölüdeniz Fethiye’ye 15 km uzaklıktadır. Asıl adı Kumburnu olan ama oldukça sakin bir denizi olduğundan dolayı adı Ölüdeniz olarak da anılmaktadır. Ölüdeniz’in arka tarafında bulunan lagün oldukça sığ olduğundan dolayı yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Ölüdeniz’e yüzmeye gidenler için tabiat parkı içerisinde parasailing, kano ile gezme, şnorkel ile yüzme, deniz bisikleti kiralayıp Ölüdeniz’i gezme gibi farklı aktivite seçenekleri bulunmaktadır. 
Giriş ücretli olan bu yere araçları ile gelenler için otopark hizmeti ücretli olarak verilmektedir. Ölüdeniz’e dolmuşlarla gelmek isteyenler içinse Fethiye’den yaz aylarında her 15 dakikada bir dolmuş bulunmaktadır.

Ölüdeniz’e Uzaklıklar
Alanya   Ölüdeniz 333 km
Antalya Ölüdeniz 201 km
Bodrum Ölüdeniz 243 km
Dalaman Ölüdeniz 54 km
Fethiye  Ölüdeniz 15 km        
Muğla   Ölüdeniz 130 km

Ölüdeniz’e nasıl gidilir?
Türkiye’nin reklam yüzü olan Ölüdeniz’e gitmek isteyenlerin ilk olarak Fethiye’ye gelmeleri gerekmektedir. Karayolu ile Fethiye’ye gelmek isteyenler için Türkiye’nin her yerinden direk olarak Fethiye’ye otobüs bulabilirler. Fethiye otobüs terminalinden taksilerle veya terminalin önünden Hisarönü-Ölüdeniz dolmuşları vasıtasıyla 30 dakikalık bir yolculuktan sonra Ölüdeniz’e ulaşmak oldukça kolaydır.

Havaalanını kullanarak Ölüdeniz’e gelmek isteyenler ise Ölüdeniz’e en yakın olan Dalaman Havaalanını kullanmaları gerekmektedir. Dalaman havaalanına gelenler taksi, dolmuş veya servisler aracılığıyla Fethiye’ye gelip buradan dolmuşlarla Ölüdeniz’e ulaşabilmektedirler.
Dalaman havaalanına gelemeyenler için biraz uzak olsa da Antalya havaalanı da seçenekler arsında yeralmaktadır. 

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

Önceki İçerikAntalya Mermerli Plaj
Sonraki İçerikPortakal Plajı

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER