Antalya Aktiviteler ve Festivaller

Antalya’da farklı aktivite yapmak isteyeler için birçok seçenek bulunmaktadır. Seçenekler arasında Futbol turnuvalarına katılma, Yüzme turnuvaları, Kayak, Dağcılık, Kaya Tırmanışı, Rafting, Avcılık, Balık Turu, Plaj Voleybolu, Jeep safari ve Kamp yapmak bulunmaktadır. Bu aktivitelerin bir kısmı ücretli olup bir kısmı da bireysel olarak ücretsiz yapılabilmektedir. Daha farklı aktivite yapmak isteyenler için tur şirketleri farklı seçenekler sunmaktadır.

Antalya Kongre Merkezleri:


Antalya’da bulunan otellerin neredeyse hepsi kongre turizmi kapsamında misafirlerine hizmet vermektedir. Uluslararası düzeyde birçok firma, holding ve siyasi parti kendi personellerinin eğitimi kapsamında otellerde kongre ve toplantı düzenlemektedirler. Antalya özellikle iklimi ve ulaşım kolaylığı sebebiyle son yıllarda kongre merkezi olarak tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. 

Festivaller:
Özellikle yaz aylarında Antalya’da birçok festival düzenlenmektedir. Festivaller insanların kültürel faaliyetlerinin artmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Antalya’daki  festivallerin bir kısmı ücretli bir kısmı ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali:
5 Eylül ve 28 Eylül tarihleri arasında düzenlenen festival 22 yıldır sürekli olarak düzenlenmektedir. Ayrıca Aspendos tiyatrosunda düzenlenen festivallerin bir başka amacı da bu tarihi alanı dünyaya tanıtmaktır. 

Antalya Altın Portakal Film Festivali:
Ekim ayı içerisinde düzenlenenfestival Türkiye’nin en eski film festivali olma özelliğini korumaktadır. 1964 yılında düzenlenmeye başlanan festivalin amacı Türk sinema sektörüne maddi ve manevi destek sağlamaktı. İlerleyen yıllar içerisinde kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen festivale katılım her geçen yıl artmakta festival kapsamında ödüle layık görülen filmler ve sanatçılar seçilmektedir.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali:
Ekim ayı içerisinde düzenlenen festival kapsamında dünyaca ünlü piyanistlerin konserlerine yer verilmektedir. Festival kapsamında halka açık ve ücretsiz olan farklı etkinliklerde düzenlenmektedir.

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER