Fethiye ’de Yapılabilecek Aktiviteler ve Turlar

On İki Adalar Tekne Turu

Günlük olarak düzenlenen Fethiye oniki adalar tekne turu yaz aylarında oldukça popüler olan bir tur olup tur esnasında birçok muhteşem ada ve koy görülmekte ayrıca koylarda ve adalarda yüzme molası verilmektedir. On iki ada bot tur...

Fethiye Mavi Tur

Tekne veya yatlarla yapılan bu turda mavinin, yeşilin ve turkuaz renginin farklı tonlarını görecek kendinizi farklı bir dünyada hissedeceksiniz. Genellikle haftalık olarak düzenlenen bu turda katılımcılar teknede bulunan kamaralarda...

  
Gulet kiralama


Aileye veya kişiye özel mavi tur tadında bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bu turda doya doya yüzecek istediğiniz yerde demir atıp istediğiniz kadar kalabileceksiniz.  Kiralık olan Gulet teknelerde personel misafirlerin hizmetinde olup katılımcıların keyifli bir tatil yapmasına yardımcı olmaktadır. 6 kişilikten 30 kişiliğe kadar kapasitesi olan Gulet teknelerde ayrıca birçok aktivite yapma imkânı da bulunmaktadır. 

Tur kapsamında Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Göcek kıyılarının yanı sıra Halikarnasos, Euromos, Knidos, Efes, Myndos, Olimpos, Caremos, Phaselis, Hydras, Bodrum sualtı müzesi, Bodrum antik tiyatrosu, Sedir adası, dalyan çamur banyoları ziyaret edilmektedir.
Turdan önce tur programında değişiklik yapıp programı kendi istekleri doğrultusunda yapmak katılımcılara kalmıştır. 


Babadağ


Yaklaşık olarak 1900 metre yüksekliğe sahip olan Babadağ, yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin paraşütlerini açarak havalandığı merkez haline gelmiştir. Daha önceleri arazi araçları ile çıkılan Babadağ’ına 2019 yılı itibariyle teleferikle çıkmak da mümkündür. Avrupa standartlarında yamaç paraşütü kalkış pistine sahip olan Babadağ’da ayrıca Ölüdeniz manzarası eşliğinde yemek yemek veya bir şeyler içmek isteyenler içinde bir işletme hizmet vermektedir.
Teleferiğin de hizmete girmesiyle sadece yaz aylarında değil kış aylarında da Babadağ’a çıkmak ve orada zaman geçirip müthiş manzaranın tadını çıkarmak mümkündür.

Fethiye Babadağ Yamaç Paraşütü

Yaklaşık olarak 1900 metre yükseklikten yapılan yamaç paraşütünü yazın ve kışın yapma olanağı bulunurken sadece sisli ve elverişsiz hava durumlarında yamaç paraşütü yapılmamaktadır.