İstanbul ’da Ne Yenir


15 milyondan fazla bir nüfusa sahip olan İstanbul’da Türkiye’nin farklı bölgelerine ait lezzetleri bulmak oldukça kolaydır. Özellikle turizmin de etkisiyle son yıllarda dünya mutfaklarından yemeklerde İstanbul restoranlarındaki menülerde yerini almıştır.
İstanbul’da o kadar çok yemek seçeneği var ki hepsini yazmak uzun zaman alacağı için kesinlikle serpme kahvaltının, ocak başında şiş kebabın ve deniz ürünlerinden hoşlananların bir de İstanbul’da deniz ürünlerini veya balık yemeleri tavsiye edilmektedir.
Türk mutfağından yemeklerinin tadına bakmak isteyenler için sadece Türk kültürüne ait yemekleri servis eden restoranlarda ziyaretçilerine hizmet vermektedir.
Zamanı kısıtlı olanlar içinse sokak lezzetleri arasında yer alan poğaça, simit, börek, dürüm kebap, tost, lahmacun, kumpir, kokoreç, tantuni ve sosisli her yerde kolaylıkla ulaşılabilen lezzetler arasında yer almaktadır.   

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER