Kadıkalesi Aktiviteleri


Kadıkalesi-Bodrum Karya Yolu Yürüyüşü (Trekking)


Karya yolu yürüyüş parkuru Mazı’dan başlayıp Torba’ya kadar devam eden birkaç farklı rotadan oluşmaktadır. Muhteşem doğa ve deniz manzarasının görüldüğü Karya yürüyüş yolunda yürümek isteyenlerin rehberler veya yürüyüş turlarına katılarak yürümeleri önerilirken yürüyüşçülerin ateş yakmamaları, yanlarına su, güneş kremi, güneş gözlüğü yedek tişört araziye uygun ayakkabı ve giyişi almaları gerekmektedir. 


Karya yolu yürüyüş (Trekking rotaları)


Mazı-Kisse bükü-Çiftlik rotası:
27 km uzunluğundaki bu rotada yürüyenleri muhteşem bir doğa ve yeşilin her tonunun görüldüğü bol oksijenli bir yürüyüş beklemektedir. Yürüyüşçülere yürüyüş boyunca zeytin ve meşe ağaçları eşlik ederken sıcaktan bunalanlar için Kisse bükü koyu serinlemek isteyenler için fırsat sunmaktadır.  

 


Çitlik-Kızılağaç-Bodrum rotası


21 km’lik uzunluğu olan bu rotada yürüyenler çam ağaçları ve badem ağaçları arasından, müthiş doğa içinden ve rengarenk bitki örtüsü ile kaplı arazilerden geçerek yürüyüşlerini Bodrum’da sonlandırılmaktadır. Yürüyüş yapanların yanlarına güneş kremi, şapka, gözlük, su, uygun ayakkabı ve elbise almaları önerilmektedir.


Bodrum-Pedasa-Gebe Kilisesi-Torba rotası


12 km uzunluğundaki bu rotada müthiş doğa, deniz ve koy manzaraları görülmektedir. Bodrum’dan başlayan yürüyüş esnasında görülen koylar arasında Turgutreis ve Yalıkavak koyları görülmektedir. Koy ve deniz manzarasından sonra sırasıyla Pedasa antik kenti- Gebe Kilisesi ve türbe şeklinde mezarlar görülmektedir. Gebe kilisesinden sonra yürüyüş zahmetli bir inişle Torba’da sona ermektedir. Yürüyüş yapanların yanlarına güneş kremi, şapka, gözlük, su, uygun ayakkabı ve elbise almaları önerilmektedir.  


Kadıkalesi-Bodrum tekne turu


Bodrum tekne turları çok farklı güzergahlara düzenlense popüler olan dört rota ön plana çıkmaktadır. Turlar esnasında Bodrum’un muhteşem koyları ziyaret edilirken katılımcılar güneşlenmeye, yüzmeye, eğlenmeye doyarken aynı zamanda yeşilin ve mavinin her tonunu bir arada görebilmektedirler. Bodrum tekne turu esnasında Meteor çukuru, Kara ada, Akvaryum, Tavşan burnu, Deve plajı, Bağla Orak koyları görülmektedir.
Öğlen yemeğinin dahil olduğu Bodrum tekne turuna katılacak olanların yanlarına güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, havlu ve yedek mayo veya şort almaları önerilmektedir. 
Sabah 10 gibi başlayıp akşam 17 ve 18:00 gibi sona eren Bodrum tekne turunda öne çıkan rotalar arasında:
*Kara ada-Poyraz turu
*Kara ada-Deve plajı turu
*Akvaryum-Deve plajı turu
*Oraklar tekne turu bulunmaktadır.

>>> HATA: Bu içeriği görmesi için Yöneticiniz (Admin) ile görüşün <<<


Kadıkalesi-Bodrum tüplü dalış


Tüplü dalış severler için Bodrumda 3 adet sualtı batığı, kayalıklar ve sualtı mağaraları bulunmaktadır. 20-30 metre görüş mesafesiyle Bodrum tüplü dalış severlerin ve sualtı fotoğrafçıların vazgeçilmez noktaları arasında yer almaktadır. Birçok dalış noktasının bulunduğu Bodrum’da ön plana çıkan Küçük Reef, Orak Adası, Kurt Burnu, Delikli Mağara ve Büyük Rasif olmak üzere 5 dalış noktası bulunmaktadır. 

>>> HATA: Bu içeriği görmesi için Yöneticiniz (Admin) ile görüşün <<<


Kadıkalesi-Bodrum / Gümbet Jeep safari


Bodrum’dan düzenlenen jeep safariler 09:00 gibi başlayıp öğleden sonra 17:00 gibi sona ermektedir. Transfer ve öğle yemeğinin dahil olduğu tur kapsamında farklı noktalar görülmektedir. Görülen noktalar arasında su sarnıçları, şelaleler, vadiler ve muhteşem doğa bulunmaktadır. Tur kapsamında yüzme molası, fotoğraf çekme molası ve çay kahve molaları verilmektedir.  

>>> HATA: Bu içeriği görmesi için Yöneticiniz (Admin) ile görüşün <<<


Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

Önceki İçerikKadıkalesi
Sonraki İçerikKalkan

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER