Datça Palamutbükü Koyu

Datça merkeze 20 km uzaklıkta olan koyun geneli çakıl taşları ile kaplı olsa da koyun güney tarafında kumluk alanlarda bulunmaktadır. Tertemiz denizi ve 2 km uzunluğundaki sahili ile Datça’nın en güzel koyu olarak da bilinmektedir.  Ağaçlar altında oturup kuş, böcek ve doğanın sesini dinleyip, güneşlenmek, yüzmek ve rahatlamak isteyenler için Palamutbükü koyu bulunmaz bir fırsat sunmaktadır.
Denizin ve doğanın birleştiği Palamutbükü’nde butik oteller, pansiyonlar, apart oteller, kamp alanları ile 20’nin üzerinde konaklama tesisi bulunurken birçok restoranda ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı Palamutbükü’nde konaklamak isteyenlerin daha önceden rezervasyon yaptırmaları önerilmektedir.
Fotoğraf çekmek isteyenler için Palamutbük’nde bulunan Yassı tepe muhteşem manzarası ile ziyaretçilere bulunmaz bir fırsat sunmaktadır. Palamutbükü’ne gitmek isteyenler için Datça merkezden kalkan dolmuşlar bulunmaktadır.

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

Önceki İçerikAssos Kamp
Sonraki İçerikEfes St. Jean (Kilisesi) Bazilikası

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER