Alanya Kamp ve Piknik Yapma

Alanya ve çevresinde çadır kurup kamp yapabilecek birçok farklı nokta bulunmasının yanı sıra karavan ile yeşille mavinin buluştuğu farklı noktalarda güvenli bir şekilde kamp yapma imkanı bulunmaktadır. Kamp noktalarından bazıları deniz kıyısında ormanın içerisinde bazıları ise yüksek dağların yamaçlarında bulunmaktadır. Hiçbir güvenlik riski bulunmadan bu alanlarda gönül rahatlığıyla kamp yapmak mümkün olduğu gibi kamp alanlarında elektrik, restoran, duş, tuvalet ve internet hizmeti de verilmektedir.

Alanya İncekum Plajı ve Mesire Alanı

Alanya’nın yaklaşık 25 km batısında çamlık bir arazinin kenarında yer alan İncekum plajı yaklaşık 2 km uzunluğunda olup ince ve altın sarısı kumluk bir yapıya sahiptir. Deniz ve ormanın iç içe olduğu İncekum mesire alanı çevresinde kamp ve piknik yapmaya elverişli alanlar da bulunmaktadır.

Alanya şehir merkezinden kalkan otobüslerle veya taksilerle ulaşımın sağlandığı İncekum plajına girişlerde ücret alınmamaktadır. Plaj içerisinde duş ve tuvalet  hizmeti ücretsiz şezlong ve şemsiye ücreti de ücret karşılığında verilmektedir. İncekum plajı yüzmeyi yeni öğrenenlerin ve çocuklu ailelerin en çok ziyaret ettiği plajlar arasında yer almaktadır.

>>> HATA: Bu içeriği görmesi için Yöneticiniz (Admin) ile görüşün <<<

Alanya Piknik

Doğayla iç içe bir gün geçirmek temiz hava ve bol oksijen depolamak aynı zamanda piknik yapmak için Alanya’da birden fazla nokta bulunmaktadır. Bu yerlerin bazılarında kontrollü olarak mangal yakılmasına da izin verilmektedir. Alanya’nın kuzeyinde bulunan Kızılalan mevkii piknik alanı için ideal yerlerden biridir. Alanya’ya 30 km mesafede bulunan bu alana isteyenler kendi mangallarını getirebilir veya piknik alanından düşük bir ücret karşılığında temin edebilirler.

Alanya’da deniz kenarında ve çam ağaçlarının arasında bulunan İncekum Mesire Yeri de piknik yapmak ve denize girmek için ideal bir noktadır. Alanya şehir merkezine 20 km mesafede bulunan bu alana isteyenler kendi araçlarıyla veya şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla çok rahat bir şekilde ulaşabilirler. 

Piknik alanlarındaki kurallara uymak son derece önemli olup piknikçilerin çevre kirliliği konusunda duyarlı olmaları önerilmektedir. Bir diğer önemli konu ise piknik alanında yakılan ateşlerin yangına sebebiyet vermemesi açısından piknik alanı terk edilmeden önce tamamen söndürülmelidir. 

>>> HATA: Bu içeriği görmesi için Yöneticiniz (Admin) ile görüşün <<<

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER