Kapadokya’da Hayat

Kapadokya Yoga  


Açık havada yoga yapmak isteyenler için Kapadokya bulunmaz bir fırsat sunmaktadır. Özellikle son yıllarda Kapadokya’da açık havada yoga yapanların sayısında gözle görülür bir artış görülürken Kapadokya’da bireysel olarak açık havada yoga yapmak için herhangi bir tura katılmanız gerekmemektedir, sadece yoga malzemelerinizi alıp hoşunuza giden bir manzara eşliğinde yoganızı yapabilirsiniz. 
Guruplarla birlikte eğitmen eşliğinde yoga yapmak isteyenler için de seçenekler bulunmaktadır. Yoga okullarının dönem içinde Kapadokya da düzenlediği yoga kamplarına katılarak isteyenler gurup halinde yoga yapabilmekte veya yoga kurslarına katılabilmektedirler.
Dileyenler için güneşin doğuşunda veya batışında, vadi yürüyüşü etkinliği ve yoga, bisiklet turu ve yoğa etkinlikleri de düzenlenmektedir.   

Kapadokya Şarabı


Bağcılığa uygun verimli topraklarından dolayı tarih boyunca Kapadokya’da şarap üreticiliği yapılmıştır. Özellikle Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki bağlarda yetişen ve yörede Emir üzümü olarak bilinen üzümden üretilen şaraplar Kapadokya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler tarafından çokça talep edilen şaraplar arasında yer almaktadır.
Kapadokya bölgesinde öne çıkan birkaç şarap evi de bulunmaktadır. Bu şarap evlerinin uluslararası şarapçılık yarışmalarında altın ve gümüş madalya kazanmış ayrıca Türkiye’nin en iyi beyaz şarap üreticisi ödülünü de almışlardır. Kapadokya’yı ziyaret edenler şarapların tadına ücretsiz bakarak fabrikaları yine ücretsiz gezebilmektedirler.     

Kapadokya Kamp

Kapadokya’da otellerde konaklamak istemeyenler için kamp yapmak da seçenekler arasında yer almaktadır. Kapadokya da karavanla veya çadır kurarak kamp yapmak isteyenler için Göreme açık hava müzesinin bulunduğu bölge ve Kızılçuk...

Kapadokya Mapping Show


Mapping şov bölgenin oluşum tarihinin üç boyutlu resimler ve haritalarla anlatıldığı görsel şov olarak adlandırılmaktadır. Hava karardıktan sonra açık havada Zelve ’de bulunan peribacalarına yansıtılarak yapılan Mapping şov yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Profesyonel olarak hazırlanan bu şova katılanlar bölge hakkındaki bilgilere, peribacalarının nasıl oluştuğu zaman içinde geçirdiği evreleri tek tek görerek bölge hakkında bilgi almaktadırlar. Yaz aylarında talep doğrultusunda her gün gerçekleştirilen

bu aktivite ücretli olup katılmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.   

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

Önceki İçerikKapadokya Yeraltı Şehirleri
Sonraki İçerikAntalya Turlar

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER