Alanya Yamaç Paraşütü

Türkiye’nin farklı noktalarında yapma imkanı bulunan yamaç paraşütünü (Paragliding) Alanya’da da yapma imkanı bulunmaktadır.  Adrenalin yüklü bir spor olan yamaç paraşütü Alanya’da 700 metre yüksekliğindeki Yassı Tepesinden veya 950 metre yüksekliğindeki Cebeli dağından yapılmaktadır. Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmayan yamaç paraşütü profesyonel pilotlar eşliğinde ikili (tandem) olarak yapılmaktadır.

Yaklaşık olarak yirmi dakika havada kalarak Alanya’nın eşsiz manzarası havadan izlenebilmekte dileyenler kendi fotoğraf veya video çekimlerini yapabilmektedirler. Kamerası olmayanlar için ücret karşılığında pilotlar video çekim hizmeti de vermektedirler. Havadaki eşsiz deneyimden sonra dünyaca ünlü Kleopatra plajına veya Mahmutlar plajına iniş yapılmaktadır.

Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin daha önceden rezervasyon yapmaları gerekmektedir. Rezervasyon yapıldıktan sonra aynı gün veya daha sonraki belirlenen bir günde atlayış yapmak isteyenler otellerinden alınıp jeepler eşliğinde atlayışın yapılacağı alana gidilmektedir. Yamaç paraşütünü yapmak isteyenlerin atlayış öncesinde hangi tür kıyafetler giymeleri hakkında bilgi almaları önerilmektedir.

Bültenimize abone olmak ister misiniz?

Bültene abone olarak tüm yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz..

Dilediğiniz zaman, gelen maillerin altındaki linki tıklayarak takipten çıkabilirsiniz

İstanbul

İstanbul dünyanın en eski ve zengin bir tarihe sahip şehiri

Kapadokya

Kapadokya isminin en eski tarihi MÖ 6....

Antalya

Antalya tarihçesiBirçok devletin hakimiyeti altına girmiş olan Antalya’yı Bergama karalı Attalos’un kurduğu...

■Mersin alışveriş

Mersin’de tatil yapanların dönerken aldıkları ürünler arasında en çok hediyelik eşyalar ön plana çıkmaktadır. Satılan ürünler arasında...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar da ilginizi çekebilirÖNERİLER